Amphenol Commercial Products FCE17B25PA4DB
FCE17B25PA4DB picture photo
Mfg. Part Number
FCE17B25PA4DB
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17B25PA4DB.pdf
Availability of FCE17B25PA4DB
QUANTITY
FCE17B25PA4DB Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17B25PA4DB
Internal Part NumberEIS-FCE17B25PA4DB
Industrial Solutions
3D ModelFCE17B25PA4xB.igsFCE17B25PA4xB.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder
FeaturesFilter, Grounding Indents, Mounting Bracket
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17B25PA4DB
Related LinksFCE17B, FCE17B25PA4DB Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17B25PA4DB Details Description
Related parts for FCE17B25PA4DB
TVS DIODE 6.2VWM 9VC 6TSOP datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC RF TXRX SNGL-CHIP LP 28TSSOP datasheet.pdf
LIMIT/ENCLOSED AUXILIARY LEVER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 24AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSCILLATOR VCSO CONFIGURABLE datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 1KV X7R NONSTND datasheet.pdf