Vishay/BCcomponents A393K20X7RH5TAA
A393K20X7RH5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A393K20X7RH5TAA
Brief Description
CAP CER 0.039UF 100V X7R AXIAL
Datasheet Download
A393K20X7RH5TAA.pdf
Availability of A393K20X7RH5TAA
QUANTITY
A393K20X7RH5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A393K20X7RH5TAA
Internal Part NumberEIS-A393K20X7RH5TAA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.039µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A393K20X7RH5TAA
Related LinksA393K20, A393K20X7RH5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A393K20X7RH5TAA Details Description
Related parts for A393K20X7RH5TAA
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
DIODE GP 400V 25A MICRODE BUTTON datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 200MHZ RRO 10DFN datasheet.pdf
IC FPGA 452 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2.7K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf