Hirose Electric Co Ltd A3A-14DA-2SV(71)
A3A-14DA-2SV(71) picture photo
Mfg. Part Number
A3A-14DA-2SV(71)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
A3A-14DA-2SV(71).pdf
Availability of A3A-14DA-2SV(71)
QUANTITY
A3A-14DA-2SV(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of A3A-14DA-2SV(71)
Internal Part NumberEIS-A3A-14DA-2SV(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package34
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesA3
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBrown
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3A-14DA-2SV(71)
Related LinksA3A-14DA, A3A-14DA-2SV(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
A3A-14DA-2SV(71) Details Description
Related parts for A3A-14DA-2SV(71)
IC REG MULT CONFIG INV 15V D2PAK datasheet.pdf
KIT INDUCTOR HI FREQ HI Q 0402 datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 400KSPS 24-SSOP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 22 OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CRIMPING DIE (MMZ-1614-E2) datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf