Microsemi SoC A3P030-VQ100I
A3P030-VQ100I picture photo
Mfg. Part Number
A3P030-VQ100I
Brief Description
IC FPGA 77 I/O 100VQFP
Datasheet Download
A3P030-VQ100I.pdf
Availability of A3P030-VQ100I
QUANTITY
A3P030-VQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of A3P030-VQ100I
Internal Part NumberEIS-A3P030-VQ100I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits-
Number of I/O77
Number of Gates30000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3P030-VQ100I
Related LinksA3P030, A3P030-VQ100I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3P030-VQ100I Details Description
Related parts for A3P030-VQ100I
CAP CER 100PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 0.6NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
FUSE VF/A TELE-GARD 250A 170VDC datasheet.pdf
SWITCH BCD ROTARY DIP SMD datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 560MA 880 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 640MA 1.03 OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf