Vishay/Dale TNPW121026K1BEEN
TNPW121026K1BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121026K1BEEN
Brief Description
RES SMD 26.1K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121026K1BEEN.pdf
Availability of TNPW121026K1BEEN
QUANTITY
TNPW121026K1BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121026K1BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW121026K1BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121026K1BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW121026K1BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121026K1BEEN Details Description
Related parts for TNPW121026K1BEEN
IC DRIVER MOSF HI/LOW SIDE 8SOIC datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC30H/AE30M/HPL30H datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RES SMD 1.6KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
SWITCH BASIC SPDT 15A .187 QC datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG BLK SHLD 500' datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf