Microsemi SoC A3P1000L-1FGG144
A3P1000L-1FGG144 picture photo
Mfg. Part Number
A3P1000L-1FGG144
Brief Description
IC FPGA 97 I/O 144FBGA
Datasheet Download
A3P1000L-1FGG144.pdf
Availability of A3P1000L-1FGG144
QUANTITY
A3P1000L-1FGG144 Order Process
Ship out your order
Specifications of A3P1000L-1FGG144
Internal Part NumberEIS-A3P1000L-1FGG144
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3L
Total RAM Bits147456
Number of I/O97
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.14V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case144-LBGA
Supplier Device Package144-FPBGA (13x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3P1000L-1FGG144
Related LinksA3P1000L, A3P1000L-1FGG144 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3P1000L-1FGG144 Details Description
Related parts for A3P1000L-1FGG144
CHOKE COMMON MODE 120 OHM 1206 datasheet.pdf
KWIK KLIP "J" TYPE 7/8" datasheet.pdf
IC DRIVER IPS 0.5A HISIDE 20-SOI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW SOD80 datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf