Microsemi SoC A3P1000L-1PQ208
A3P1000L-1PQ208 picture photo
Mfg. Part Number
A3P1000L-1PQ208
Brief Description
IC FPGA 154 I/O 208PQFP
Datasheet Download
A3P1000L-1PQ208.pdf
Availability of A3P1000L-1PQ208
QUANTITY
A3P1000L-1PQ208 Order Process
Ship out your order
Specifications of A3P1000L-1PQ208
Internal Part NumberEIS-A3P1000L-1PQ208
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3L
Total RAM Bits147456
Number of I/O154
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.14V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3P1000L-1PQ208
Related LinksA3P1000, A3P1000L-1PQ208 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3P1000L-1PQ208 Details Description
Related parts for A3P1000L-1PQ208
IC DAC 8BIT DUAL R-R 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
IC FPGA 704 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 180 OHM 14SOIC datasheet.pdf