Microsemi SoC A3P1000L-FG484
A3P1000L-FG484 picture photo
Mfg. Part Number
A3P1000L-FG484
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 300 I/O 484FBGA
Datasheet Download
A3P1000L-FG484.pdf
Availability of A3P1000L-FG484
QUANTITY
A3P1000L-FG484 Order Process
Ship out your order
Specifications of A3P1000L-FG484
Internal Part NumberEIS-A3P1000L-FG484
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationGold to Palladium Coated Copper Wire Chg 5/Nov/2015
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3L
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits147456
Number of I/O300
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.14V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3P1000L-FG484
Related LinksA3P1000, A3P1000L-FG484 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3P1000L-FG484 Details Description
Related parts for A3P1000L-FG484
DIODE MODULE 35V 200A TO244AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 169 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 118 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES .62 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROTARY SWITCH ADJ datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 216POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
LUG ALUMINUM MECH 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB CP datasheet.pdf
CAP TANT POLY 5600UF 10V CHA MNT datasheet.pdf