Microsemi SoC A3PE600-2FG484
A3PE600-2FG484 picture photo
Mfg. Part Number
A3PE600-2FG484
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 270 I/O 484FBGA
Datasheet Download
A3PE600-2FG484.pdf
Availability of A3PE600-2FG484
QUANTITY
A3PE600-2FG484 Order Process
Ship out your order
Specifications of A3PE600-2FG484
Internal Part NumberEIS-A3PE600-2FG484
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationGold to Palladium Coated Copper Wire Chg 5/Nov/2015
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3E
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits110592
Number of I/O270
Number of Gates600000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3PE600-2FG484
Related LinksA3PE600, A3PE600-2FG484 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3PE600-2FG484 Details Description
Related parts for A3PE600-2FG484
TVS DIODE 51VWM 86.52VC AXIAL datasheet.pdf
IC BUFFER CLOCK QUAD 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 91 OHM 1% 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 2.9A TO277A datasheet.pdf
CAP FILM 2.5UF 10% 850V RADIAL datasheet.pdf