Microsemi SoC A3PE600-FGG484
A3PE600-FGG484 picture photo
Mfg. Part Number
A3PE600-FGG484
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 270 I/O 484FBGA
Datasheet Download
A3PE600-FGG484.pdf
Availability of A3PE600-FGG484
QUANTITY
A3PE600-FGG484 Order Process
Ship out your order
Specifications of A3PE600-FGG484
Internal Part NumberEIS-A3PE600-FGG484
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationGold to Palladium Coated Copper Wire Chg 5/Nov/2015
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3E
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits110592
Number of I/O270
Number of Gates600000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3PE600-FGG484
Related LinksA3PE600, A3PE600-FGG484 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3PE600-FGG484 Details Description
Related parts for A3PE600-FGG484
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 2.2A TO-262 datasheet.pdf
XMITTER FIBER OPTIC 600NM 1MBD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 4A 350VAC 125VDC datasheet.pdf
IC SMARD CARD INTERFACE 32HVQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
FOC-M12-RS-HCS datasheet.pdf
CAP FILM 3.9 NF 10% 1600VDC datasheet.pdf