Microsemi SoC A3PN060-1VQ100I
A3PN060-1VQ100I picture photo
Mfg. Part Number
A3PN060-1VQ100I
Brief Description
IC FPGA 71 I/O 100VQFP
Datasheet Download
A3PN060-1VQ100I.pdf
Availability of A3PN060-1VQ100I
QUANTITY
A3PN060-1VQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of A3PN060-1VQ100I
Internal Part NumberEIS-A3PN060-1VQ100I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits18432
Number of I/O71
Number of Gates60000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3PN060-1VQ100I
Related LinksA3PN060, A3PN060-1VQ100I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3PN060-1VQ100I Details Description
Related parts for A3PN060-1VQ100I
PHOTO INTERRUPTER 5MM SLOT PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.6 OHM 5% 150W datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 900MA 270 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS 0.5MM SMD datasheet.pdf