Microsemi SoC A3PN060-Z1VQG100
A3PN060-Z1VQG100 picture photo
Mfg. Part Number
A3PN060-Z1VQG100
Brief Description
IC FPGA 71 I/O 100VQFP
Datasheet Download
A3PN060-Z1VQG100.pdf
Availability of A3PN060-Z1VQG100
QUANTITY
A3PN060-Z1VQG100 Order Process
Ship out your order
Specifications of A3PN060-Z1VQG100
Internal Part NumberEIS-A3PN060-Z1VQG100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLIGLOO/ProASIC3 nano Z Families 03/Aug/2015
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits18432
Number of I/O71
Number of Gates60000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3PN060-Z1VQG100
Related LinksA3PN060-, A3PN060-Z1VQG100 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3PN060-Z1VQG100 Details Description
Related parts for A3PN060-Z1VQG100
IC RTC PHANTOM PAR 28-DIP datasheet.pdf
CAP CER 27PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1A SOT23-5 datasheet.pdf
CABLE MMCX PLUG-PLUG RG316 6" datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 33POS .100" STACKER datasheet.pdf
SWITC STRGHT LVR SPDT 10A SOLDER datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 4POS 1.00MM R/A datasheet.pdf