Microsemi SoC A3PN060-Z2VQG100
A3PN060-Z2VQG100 picture photo
Mfg. Part Number
A3PN060-Z2VQG100
Brief Description
IC FPGA 71 I/O 100VQFP
Datasheet Download
A3PN060-Z2VQG100.pdf
Availability of A3PN060-Z2VQG100
QUANTITY
A3PN060-Z2VQG100 Order Process
Ship out your order
Specifications of A3PN060-Z2VQG100
Internal Part NumberEIS-A3PN060-Z2VQG100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLIGLOO/ProASIC3 nano Z Families 03/Aug/2015
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits18432
Number of I/O71
Number of Gates60000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3PN060-Z2VQG100
Related LinksA3PN060-, A3PN060-Z2VQG100 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3PN060-Z2VQG100 Details Description
Related parts for A3PN060-Z2VQG100
RES SMD 6.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE 700A 690V 3EK/91 AR UC datasheet.pdf
IC SUPPLY/LINE MONITOR 20-PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7" 1MM 7POS datasheet.pdf
8327-6 CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSHRINK DUAL WALL 12MM X 4' datasheet.pdf