Microsemi SoC A40MX02-1PL68
A40MX02-1PL68 picture photo
Mfg. Part Number
A40MX02-1PL68
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 57 I/O 68PLCC
Datasheet Download
A40MX02-1PL68.pdf
Availability of A40MX02-1PL68
QUANTITY
A40MX02-1PL68 Order Process
Ship out your order
Specifications of A40MX02-1PL68
Internal Part NumberEIS-A40MX02-1PL68
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package19
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesMX
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits-
Number of I/O57
Number of Gates3000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.75 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case68-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package68-PLCC (24.23x24.23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A40MX02-1PL68
Related LinksA40MX0, A40MX02-1PL68 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A40MX02-1PL68 Details Description
Related parts for A40MX02-1PL68
RES SMD 0.009 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 47POS W/MT EARS datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CAP CER 75PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 2-6 datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SOCKET 1/4" 7.32" datasheet.pdf
XLR PRO 900MHZ W/ACCY N.AMERICA datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TOOL CLINCHING datasheet.pdf
FAN AXIAL 170X51MM 48VDC datasheet.pdf