Microsemi SoC A40MX02-1PLG68
A40MX02-1PLG68 picture photo
Mfg. Part Number
A40MX02-1PLG68
Brief Description
IC FPGA 57 I/O 68PLCC
Datasheet Download
A40MX02-1PLG68.pdf
Availability of A40MX02-1PLG68
QUANTITY
A40MX02-1PLG68 Order Process
Ship out your order
Specifications of A40MX02-1PLG68
Internal Part NumberEIS-A40MX02-1PLG68
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package19
Total RAM Bits-
Number of I/O57
Number of Gates3000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.75 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case68-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package68-PLCC (24.23x24.23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A40MX02-1PLG68
Related LinksA40MX02, A40MX02-1PLG68 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A40MX02-1PLG68 Details Description
Related parts for A40MX02-1PLG68
IC A/D CONV 2CH 16BIT 10-MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 13POS SGL 30GOLD datasheet.pdf
LED HEATSINK W/FAN 12V 86X52.4MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2.1A 57 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 13.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
THRU-BEAM 15M PNP TR CBL 2M datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 660MA 1.31 OHM datasheet.pdf
Connector Header 64 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 4AWG BLACK 500' datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf