Microsemi SoC A40MX04-PQG100I
A40MX04-PQG100I picture photo
Mfg. Part Number
A40MX04-PQG100I
Brief Description
IC FPGA 69 I/O 100PQFP
Datasheet Download
A40MX04-PQG100I.pdf
Availability of A40MX04-PQG100I
QUANTITY
A40MX04-PQG100I Order Process
Ship out your order
Specifications of A40MX04-PQG100I
Internal Part NumberEIS-A40MX04-PQG100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package66
Total RAM Bits-
Number of I/O69
Number of Gates6000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-BQFP
Supplier Device Package100-PQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A40MX04-PQG100I
Related LinksA40MX04, A40MX04-PQG100I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A40MX04-PQG100I Details Description
Related parts for A40MX04-PQG100I
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC LNA DUAL BAND W-CDMA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
MICRO-D RCPT 9POS PIN 18" WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 2.1V 3.8A datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND MULTI 100' datasheet.pdf
PLC SPLITTER 1X8 S-GRADE 1M datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf