Microsemi SoC A42MX16-FPQG100
A42MX16-FPQG100 picture photo
Mfg. Part Number
A42MX16-FPQG100
Brief Description
IC FPGA 83 I/O 100PQFP
Datasheet Download
A42MX16-FPQG100.pdf
Availability of A42MX16-FPQG100
QUANTITY
A42MX16-FPQG100 Order Process
Ship out your order
Specifications of A42MX16-FPQG100
Internal Part NumberEIS-A42MX16-FPQG100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package66
Total RAM Bits-
Number of I/O83
Number of Gates24000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.75 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-BQFP
Supplier Device Package100-PQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A42MX16-FPQG100
Related LinksA42MX16, A42MX16-FPQG100 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A42MX16-FPQG100 Details Description
Related parts for A42MX16-FPQG100
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R 2-DIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT PIN datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 15.5A DPAK datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
HI STRNGTH DISC 6X1/2" A VFN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
TV 99C 97#22D 2#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
1000UF 63V 21X38MM 125C 8000H datasheet.pdf