Microsemi SoC A42MX16-PQ100
A42MX16-PQ100 picture photo
Mfg. Part Number
A42MX16-PQ100
Brief Description
IC FPGA 83 I/O 100PQFP
Datasheet Download
A42MX16-PQ100.pdf
Availability of A42MX16-PQ100
QUANTITY
A42MX16-PQ100 Order Process
Ship out your order
Specifications of A42MX16-PQ100
Internal Part NumberEIS-A42MX16-PQ100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / Request inventory verification
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package66
Total RAM Bits-
Number of I/O83
Number of Gates24000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.75 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-BQFP
Supplier Device Package100-PQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A42MX16-PQ100
Related LinksA42MX1, A42MX16-PQ100 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A42MX16-PQ100 Details Description
Related parts for A42MX16-PQ100
IC CTLR PWM CM 8DIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
XDS100 USB JTAG EMULATOR datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY CONTROLLER 28TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES NET MULT OHM SIP datasheet.pdf
SPST MINIATURE ROCKER SWITCH datasheet.pdf
CENTER DIE PLATE datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 10V 3528 datasheet.pdf