Microsemi SoC A42MX24-1PLG84I
A42MX24-1PLG84I picture photo
Mfg. Part Number
A42MX24-1PLG84I
Brief Description
IC FPGA 72 I/O 84PLCC
Datasheet Download
A42MX24-1PLG84I.pdf
Availability of A42MX24-1PLG84I
QUANTITY
A42MX24-1PLG84I Order Process
Ship out your order
Specifications of A42MX24-1PLG84I
Internal Part NumberEIS-A42MX24-1PLG84I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16
Total RAM Bits-
Number of I/O72
Number of Gates36000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case84-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package84-PLCC (29.31x29.31)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A42MX24-1PLG84I
Related LinksA42MX24, A42MX24-1PLG84I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A42MX24-1PLG84I Details Description
Related parts for A42MX24-1PLG84I
FAN AXIAL 80X25.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SNSW 5A .110 SIMRLR 79253329 datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
RES 301 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 1124MHZ 6CLCC datasheet.pdf