Microsemi SoC A42MX24-3PQG160I
A42MX24-3PQG160I picture photo
Mfg. Part Number
A42MX24-3PQG160I
Brief Description
IC FPGA 125 I/O 160PQFP
Datasheet Download
A42MX24-3PQG160I.pdf
Availability of A42MX24-3PQG160I
QUANTITY
A42MX24-3PQG160I Order Process
Ship out your order
Specifications of A42MX24-3PQG160I
Internal Part NumberEIS-A42MX24-3PQG160I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Total RAM Bits-
Number of I/O125
Number of Gates36000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case160-BQFP
Supplier Device Package160-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A42MX24-3PQG160I
Related LinksA42MX24-, A42MX24-3PQG160I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A42MX24-3PQG160I Details Description
Related parts for A42MX24-3PQG160I
CONN HEADER RTANG 3POS .156 TIN datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 4.8V CMOS 5VSOF datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100" STR TIN datasheet.pdf
RES SMD 178KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FRONTEND MOD 802.11N DL 28QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
RING BZD INSULKRIMP (H-681-56X) datasheet.pdf
RES 154 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf