Microsemi SoC A42MX36-2PQG208
A42MX36-2PQG208 picture photo
Mfg. Part Number
A42MX36-2PQG208
Brief Description
IC FPGA 176 I/O 208PQFP
Datasheet Download
A42MX36-2PQG208.pdf
Availability of A42MX36-2PQG208
QUANTITY
A42MX36-2PQG208 Order Process
Ship out your order
Specifications of A42MX36-2PQG208
Internal Part NumberEIS-A42MX36-2PQG208
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Total RAM Bits2560
Number of I/O176
Number of Gates54000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.75 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A42MX36-2PQG208
Related LinksA42MX36, A42MX36-2PQG208 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A42MX36-2PQG208 Details Description
Related parts for A42MX36-2PQG208
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 10-MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 VERT SMT/CLIP DR datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf