Microsemi SoC A42MX36-2PQG208I
A42MX36-2PQG208I picture photo
Mfg. Part Number
A42MX36-2PQG208I
Brief Description
IC FPGA 176 I/O 208PQFP
Datasheet Download
A42MX36-2PQG208I.pdf
Availability of A42MX36-2PQG208I
QUANTITY
A42MX36-2PQG208I Order Process
Ship out your order
Specifications of A42MX36-2PQG208I
Internal Part NumberEIS-A42MX36-2PQG208I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Total RAM Bits2560
Number of I/O176
Number of Gates54000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A42MX36-2PQG208I
Related LinksA42MX36-, A42MX36-2PQG208I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A42MX36-2PQG208I Details Description
Related parts for A42MX36-2PQG208I
IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 55W STER D 32SO datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
IC OPAMP VCOM DRIVE 8-TDFN datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE HLDR THREAD 125V 15A CHASS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 200MW SOD323 datasheet.pdf