Microsemi SoC A42MX36-CQ208B
A42MX36-CQ208B picture photo
Mfg. Part Number
A42MX36-CQ208B
Brief Description
IC FPGA 176 I/O 208CQFP
Datasheet Download
A42MX36-CQ208B.pdf
Availability of A42MX36-CQ208B
QUANTITY
A42MX36-CQ208B Order Process
Ship out your order
Specifications of A42MX36-CQ208B
Internal Part NumberEIS-A42MX36-CQ208B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Total RAM Bits2560
Number of I/O176
Number of Gates54000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-
Package / Case208-BFCQFP with Tie Bar
Supplier Device Package208-CQFP (75x75)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A42MX36-CQ208B
Related LinksA42MX36, A42MX36-CQ208B Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A42MX36-CQ208B Details Description
Related parts for A42MX36-CQ208B
IDC CABLE - MKR34K/MC34F/MCE34K datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SO datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 250MA 200 MOHM datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf