Microsemi SoC A42MX36-FPQG240
A42MX36-FPQG240 picture photo
Mfg. Part Number
A42MX36-FPQG240
Brief Description
IC FPGA 202 I/O 240PQFP
Datasheet Download
A42MX36-FPQG240.pdf
Availability of A42MX36-FPQG240
QUANTITY
A42MX36-FPQG240 Order Process
Ship out your order
Specifications of A42MX36-FPQG240
Internal Part NumberEIS-A42MX36-FPQG240
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 15/Dec/2014
Standard Package24
Total RAM Bits2560
Number of I/O202
Number of Gates54000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.75 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case240-BFQFP
Supplier Device Package240-PQFP (32x32)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A42MX36-FPQG240
Related LinksA42MX36, A42MX36-FPQG240 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A42MX36-FPQG240 Details Description
Related parts for A42MX36-FPQG240
IC REG BOOST ADJ 85MA TSOT23-8 datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT 3SIP datasheet.pdf
IC OP AMP R-R 8-SOIC datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 12.32MM datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST 2M datasheet.pdf
CONN INLET 75A 240V 18FT CABLE datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 780MA 470 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:6 1.2GHZ 20VQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf