Microsemi SoC A42MX36-PQ240
A42MX36-PQ240 picture photo
Mfg. Part Number
A42MX36-PQ240
Brief Description
IC FPGA 202 I/O 240PQFP
Datasheet Download
A42MX36-PQ240.pdf
Availability of A42MX36-PQ240
QUANTITY
A42MX36-PQ240 Order Process
Ship out your order
Specifications of A42MX36-PQ240
Internal Part NumberEIS-A42MX36-PQ240
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 15/Dec/2014
Total RAM Bits2560
Number of I/O202
Number of Gates54000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.75 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case240-BFQFP
Supplier Device Package240-PQFP (32x32)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A42MX36-PQ240
Related LinksA42MX3, A42MX36-PQ240 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A42MX36-PQ240 Details Description
Related parts for A42MX36-PQ240
IDC CABLE- ASR10G/ AE10M / ASR10 datasheet.pdf
IDC CABLE- APR20A/ AE20M / APR20 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 16.9M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf