Vishay/BCcomponents A470J15C0GK5TAA
A470J15C0GK5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A470J15C0GK5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 47PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A470J15C0GK5TAA.pdf
Availability of A470J15C0GK5TAA
QUANTITY
A470J15C0GK5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A470J15C0GK5TAA
Internal Part NumberEIS-A470J15C0GK5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A470J15C0GK5TAA
Related LinksA470J15, A470J15C0GK5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A470J15C0GK5TAA Details Description
Related parts for A470J15C0GK5TAA
CAP TANT 47UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
IC CODEC 16BIT 26KSPS 30-TSSOP datasheet.pdf
DISPLAY SCREEN UNIT datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SHORTING LINK 2POLE PRE ASSY datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 2.5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 750PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 147POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf