Vishay/BCcomponents A470J15C0GL5UAA
A470J15C0GL5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A470J15C0GL5UAA
Brief Description
CAP CER 47PF 500V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A470J15C0GL5UAA.pdf
Availability of A470J15C0GL5UAA
QUANTITY
A470J15C0GL5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A470J15C0GL5UAA
Internal Part NumberEIS-A470J15C0GL5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A470J15C0GL5UAA
Related LinksA470J15, A470J15C0GL5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A470J15C0GL5UAA Details Description
Related parts for A470J15C0GL5UAA
IC D-TYPE LATCH SGL 3-ST 20SO datasheet.pdf
POT JOYSTICK 100K OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 5MM GRAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 5A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
2.54MM SRSW TH 30CKT datasheet.pdf
ATTENUATOR DGTL 6BIT datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf