Vishay/BCcomponents A471K15X7RK5TAA
A471K15X7RK5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A471K15X7RK5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 470PF 200V X7R AXIAL
Datasheet Download
A471K15X7RK5TAA.pdf
Availability of A471K15X7RK5TAA
QUANTITY
A471K15X7RK5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A471K15X7RK5TAA
Internal Part NumberEIS-A471K15X7RK5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A471K15X7RK5TAA
Related LinksA471K15, A471K15X7RK5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A471K15X7RK5TAA Details Description
Related parts for A471K15X7RK5TAA
IC COMP W/REF LOWPWR QUAD 16SOIC datasheet.pdf
IC BUFFER CMOS NON-INV SOT353 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS DUAL VERT GOLD datasheet.pdf
QUICK RELEASE WINDOW MOUNT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf