Vishay/BCcomponents A472K15X7RF5UAA
A472K15X7RF5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A472K15X7RF5UAA
Brief Description
CAP CER 4700PF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A472K15X7RF5UAA.pdf
Availability of A472K15X7RF5UAA
QUANTITY
A472K15X7RF5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A472K15X7RF5UAA
Internal Part NumberEIS-A472K15X7RF5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A472K15X7RF5UAA
Related LinksA472K15, A472K15X7RF5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A472K15X7RF5UAA Details Description
Related parts for A472K15X7RF5UAA
IC OPAMP GP 1.4MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 200MA 5.1 OHM TH datasheet.pdf
4719 APPLIANCE OUTLET 10A datasheet.pdf
CONN HEADR 18POS DL R/A 15AU SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 2.1KVAC QC TERM datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 1X72" A VFN datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf