Vishay/BCcomponents A473K15X7RF5TAAV
A473K15X7RF5TAAV picture photo
Mfg. Part Number
A473K15X7RF5TAAV
Brief Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A473K15X7RF5TAAV.pdf
Availability of A473K15X7RF5TAAV
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
A473K15X7RF5TAAV Order Process
Ship out your order
Specifications of A473K15X7RF5TAAV
Internal Part NumberEIS-A473K15X7RF5TAAV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesA
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A473K15X7RF5TAAV
Related LinksA473K15X, A473K15X7RF5TAAV Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A473K15X7RF5TAAV Details Description
Related parts for A473K15X7RF5TAAV
IC IMAGING DEVICE ELECT 24SOIC datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 1/8-27 NPT 1-5V datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 24AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN TRB PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 14POS SKT datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTING datasheet.pdf
SENSOR PROX 2.1MM NPN 12-24VDC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 27PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf