Vishay/BCcomponents A473K20X7RH5TAA
A473K20X7RH5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A473K20X7RH5TAA
Brief Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R AXIAL
Datasheet Download
A473K20X7RH5TAA.pdf
Availability of A473K20X7RH5TAA
QUANTITY
A473K20X7RH5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A473K20X7RH5TAA
Internal Part NumberEIS-A473K20X7RH5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A473K20X7RH5TAA
Related LinksA473K20, A473K20X7RH5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A473K20X7RH5TAA Details Description
Related parts for A473K20X7RH5TAA
IC LOAD SWITCH INT 8VIN SSOT-6 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8MSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf