Microsemi SoC A54SX08A-1TQG100I
A54SX08A-1TQG100I picture photo
Mfg. Part Number
A54SX08A-1TQG100I
Brief Description
IC FPGA 81 I/O 100TQFP
Datasheet Download
A54SX08A-1TQG100I.pdf
Availability of A54SX08A-1TQG100I
QUANTITY
A54SX08A-1TQG100I Order Process
Ship out your order
Specifications of A54SX08A-1TQG100I
Internal Part NumberEIS-A54SX08A-1TQG100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesSX-A
Total RAM Bits-
Number of I/O81
Number of Gates12000
Voltage - Supply2.25 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A54SX08A-1TQG100I
Related LinksA54SX08A, A54SX08A-1TQG100I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A54SX08A-1TQG100I Details Description
Related parts for A54SX08A-1TQG100I
IC MCU FLASH 16KB 33MHZ 44-TQFP datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA JACK TO TNC JACK datasheet.pdf
EMBEDDED USB 4GB datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1' 1MM 20POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
IC INTERFACE datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE 100A 30V AXIAL datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf