Microsemi SoC A54SX08A-TQ100A
A54SX08A-TQ100A picture photo
Mfg. Part Number
A54SX08A-TQ100A
Brief Description
IC FPGA 81 I/O 100TQFP
Datasheet Download
A54SX08A-TQ100A.pdf
Availability of A54SX08A-TQ100A
QUANTITY
A54SX08A-TQ100A Order Process
Ship out your order
Specifications of A54SX08A-TQ100A
Internal Part NumberEIS-A54SX08A-TQ100A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesSX-A
Total RAM Bits-
Number of I/O81
Number of Gates12000
Voltage - Supply2.25 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A54SX08A-TQ100A
Related LinksA54SX08, A54SX08A-TQ100A Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A54SX08A-TQ100A Details Description
Related parts for A54SX08A-TQ100A
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC DAC 14BIT SGL R-R VOUT 10DFN datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 5V SGL 1KV datasheet.pdf
TPUTTY 502,FG2,060 9X9" datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 8VSSOP datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 80MA 18 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 200MW SOD323 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 500 OHM 8TSSOP datasheet.pdf