Microsemi SoC A54SX16A-2TQG100I
A54SX16A-2TQG100I picture photo
Mfg. Part Number
A54SX16A-2TQG100I
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 81 I/O 100TQFP
Datasheet Download
A54SX16A-2TQG100I.pdf
Availability of A54SX16A-2TQG100I
QUANTITY
A54SX16A-2TQG100I Order Process
Ship out your order
Specifications of A54SX16A-2TQG100I
Internal Part NumberEIS-A54SX16A-2TQG100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesSX-A
Number of LABs/CLBs1452
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits-
Number of I/O81
Number of Gates24000
Voltage - Supply2.25 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A54SX16A-2TQG100I
Related LinksA54SX16A, A54SX16A-2TQG100I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A54SX16A-2TQG100I Details Description
Related parts for A54SX16A-2TQG100I
SWITCH BASIC DPST 5A 330GF datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 8GBIT 63VFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
SCR FAST SW 350A 400V TO-200AC datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 720MA 560 MOHM datasheet.pdf
LUG ALUMINUM MECH 1 HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf