Microsemi SoC A54SX16A-FG144A
A54SX16A-FG144A picture photo
Mfg. Part Number
A54SX16A-FG144A
Brief Description
IC FPGA 111 I/O 144FBGA
Datasheet Download
A54SX16A-FG144A.pdf
Availability of A54SX16A-FG144A
QUANTITY
A54SX16A-FG144A Order Process
Ship out your order
Specifications of A54SX16A-FG144A
Internal Part NumberEIS-A54SX16A-FG144A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package160
Total RAM Bits-
Number of I/O111
Number of Gates24000
Voltage - Supply2.25 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case144-LBGA
Supplier Device Package144-FPBGA (13x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A54SX16A-FG144A
Related LinksA54SX16, A54SX16A-FG144A Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A54SX16A-FG144A Details Description
Related parts for A54SX16A-FG144A
PROTO BOARD 9PIN SOT-89 SMD SIP datasheet.pdf
ESD HANDLER 14X5-3/8X2-3/4 datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 29POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
OPTO SENSOR CLM 5MM SLOT PNP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf
CAP CER 22PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG R/A datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf