Microsemi SoC A54SX32A-TQG100I
A54SX32A-TQG100I picture photo
Mfg. Part Number
A54SX32A-TQG100I
Brief Description
IC FPGA 81 I/O 100TQFP
Datasheet Download
A54SX32A-TQG100I.pdf
Availability of A54SX32A-TQG100I
QUANTITY
A54SX32A-TQG100I Order Process
Ship out your order
Specifications of A54SX32A-TQG100I
Internal Part NumberEIS-A54SX32A-TQG100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesSX-A
Number of LABs/CLBs2880
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits-
Number of I/O81
Number of Gates48000
Voltage - Supply2.25 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A54SX32A-TQG100I
Related LinksA54SX32A, A54SX32A-TQG100I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A54SX32A-TQG100I Details Description
Related parts for A54SX32A-TQG100I
IC REG LDO 5V 0.4A 14DSO datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
THYRISTOR 16V 100A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
8 BUTTON REPLACEMENT CVR datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 635.359 OHM 1/2W .002% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf