Vishay/BCcomponents A561M15X7RL5UAA
A561M15X7RL5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A561M15X7RL5UAA
Brief Description
CAP CER 560PF 500V X7R AXIAL
Datasheet Download
A561M15X7RL5UAA.pdf
Availability of A561M15X7RL5UAA
QUANTITY
A561M15X7RL5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A561M15X7RL5UAA
Internal Part NumberEIS-A561M15X7RL5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance560pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A561M15X7RL5UAA
Related LinksA561M15, A561M15X7RL5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A561M15X7RL5UAA Details Description
Related parts for A561M15X7RL5UAA
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOD TERM BLOCK 24-10 AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 4.81K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 450V X7T 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
MKP 3UF 5% 700VDC DRAWING T3 datasheet.pdf