Carling Technologies A61-B2-10-215-133-C
A61-B2-10-215-133-C picture photo
Mfg. Part Number
A61-B2-10-215-133-C
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM .150A .250 QC
Datasheet Download
A61-B2-10-215-133-C.pdf
Availability of A61-B2-10-215-133-C
QUANTITY
A61-B2-10-215-133-C Order Process
Ship out your order
Specifications of A61-B2-10-215-133-C
Internal Part NumberEIS-A61-B2-10-215-133-C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesA
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating150mA
Voltage Rating - AC277V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A61-B2-10-215-133-C
Related LinksA61-B2-10, A61-B2-10-215-133-C Datasheet, Carling Technologies Distributor
A61-B2-10-215-133-C Details Description
Related parts for A61-B2-10-215-133-C
DEKAFIX GW 5 MARKED A 50/CD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 1K OHM 0606 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP 8NSOIC datasheet.pdf
ADAPTER 176-TQFP ISPLSI 2128V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf