Carling Technologies A61-B2-10-215-133-C
A61-B2-10-215-133-C picture photo
Mfg. Part Number
A61-B2-10-215-133-C
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM .150A .250 QC
Datasheet Download
A61-B2-10-215-133-C.pdf
Availability of A61-B2-10-215-133-C
QUANTITY
A61-B2-10-215-133-C Order Process
Ship out your order
Specifications of A61-B2-10-215-133-C
Internal Part NumberEIS-A61-B2-10-215-133-C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesA
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating150mA
Voltage Rating - AC277V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A61-B2-10-215-133-C
Related LinksA61-B2-10, A61-B2-10-215-133-C Datasheet, Carling Technologies Distributor
A61-B2-10-215-133-C Details Description
Related parts for A61-B2-10-215-133-C
CONN TERMINAL 800MCM SIGHT HOLE datasheet.pdf
POT 100 OHM 1.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 5A D-PAK datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 7A 100V datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CABLE MOD COIL 4COND BLACK 10' datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 12POS datasheet.pdf
MINI50 RAHDR SMT 4CKT BRN POL C datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
TV 29C 29#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
High Precision 10 V IC Reference IC datasheet.pdf