Vishay/BCcomponents A681K15X7RK5UAA
A681K15X7RK5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A681K15X7RK5UAA
Brief Description
CAP CER 680PF 200V X7R AXIAL
Datasheet Download
A681K15X7RK5UAA.pdf
Availability of A681K15X7RK5UAA
QUANTITY
A681K15X7RK5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A681K15X7RK5UAA
Internal Part NumberEIS-A681K15X7RK5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A681K15X7RK5UAA
Related LinksA681K15, A681K15X7RK5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A681K15X7RK5UAA Details Description
Related parts for A681K15X7RK5UAA
RELAY SSR 2A 12VDC PCB datasheet.pdf
RECEPTACLE W/SOCKET INSERT-10CON datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1A 140 MOHM TH datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 10% 1611 datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 200MHZ 165FBGA datasheet.pdf
FUSE 1250A 690V 3GKN/50 AR UC datasheet.pdf
CONN CHAMP RCPT 50POS .085 R/A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.2VOUT 75W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 170MHZ 6-CLCC datasheet.pdf