Vishay/BCcomponents A681M15X7RK5TAA
A681M15X7RK5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A681M15X7RK5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 200V X7R AXIAL
Datasheet Download
A681M15X7RK5TAA.pdf
Availability of A681M15X7RK5TAA
QUANTITY
A681M15X7RK5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A681M15X7RK5TAA
Internal Part NumberEIS-A681M15X7RK5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A681M15X7RK5TAA
Related LinksA681M15, A681M15X7RK5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A681M15X7RK5TAA Details Description
Related parts for A681M15X7RK5TAA
IC REG LDO 3V 0.3A 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 16HTSSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 4-INP 14-SOIC datasheet.pdf
FERRITE CORE ER 343NH N27 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
TRANS PNP 300V 0.5A SOT23 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf