Vishay/BCcomponents A682K15X7RH5TAA
A682K15X7RH5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A682K15X7RH5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6800PF 100V X7R AXIAL
Datasheet Download
A682K15X7RH5TAA.pdf
Availability of A682K15X7RH5TAA
QUANTITY
A682K15X7RH5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A682K15X7RH5TAA
Internal Part NumberEIS-A682K15X7RH5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A682K15X7RH5TAA
Related LinksA682K15, A682K15X7RH5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A682K15X7RH5TAA Details Description
Related parts for A682K15X7RH5TAA
CONN HEADER .100 DUAL R/A 38POS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS RT ANG SLD GOLD datasheet.pdf
REG SW 2.5V 16A VERT datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 16SOIC datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR CLEAR datasheet.pdf
CAMARA UXGA COLOR 2M PIXEL datasheet.pdf
CONN TERM CABLE GOLD 18/20AWG datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 179POS GOLD datasheet.pdf