Vishay/BCcomponents A683Z15Y5VF5UAA
A683Z15Y5VF5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A683Z15Y5VF5UAA
Brief Description
CAP CER 0.068UF 50V Y5V AXIAL
Datasheet Download
A683Z15Y5VF5UAA.pdf
Availability of A683Z15Y5VF5UAA
QUANTITY
A683Z15Y5VF5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A683Z15Y5VF5UAA
Internal Part NumberEIS-A683Z15Y5VF5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.068µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A683Z15Y5VF5UAA
Related LinksA683Z15, A683Z15Y5VF5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A683Z15Y5VF5UAA Details Description
Related parts for A683Z15Y5VF5UAA
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC MPU MPC82XX 350MHZ 352TBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 0.004 OHM 1% 2.5W 2512 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf