TE Connectivity AMP Connectors A7MMG-2510M
A7MMG-2510M picture photo
Mfg. Part Number
A7MMG-2510M
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
DSUB CABL-AMP25G/ AE25M / AMP25G
Datasheet Download
A7MMG-2510M.pdf
Availability of A7MMG-2510M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
A7MMG-2510M Order Process
Ship out your order
Specifications of A7MMG-2510M
Internal Part NumberEIS-A7MMG-2510M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
Series-
1st ConnectorPlug, Male Pins
2nd ConnectorPlug, Male Pins
TypeDB25
Number of Positions25
Length10.0' (3.05m)
ShieldingUnshielded
ColorMultiple, Ribbon
UsagePatch
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A7MMG-2510M
Related LinksA7MMG, A7MMG-2510M Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
A7MMG-2510M Details Description
Related parts for A7MMG-2510M
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC AXIAL datasheet.pdf
TRI CON SKT 24 GLD MACH datasheet.pdf
FIREFLEX FIBERGLASS 3.5" RED 50' datasheet.pdf
CABLE 1.5M CS1 I/O 2 BLOCK datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 72POS datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/8"-250' BLACK datasheet.pdf
CABLE 10COND 24AWG WHT SHLD 500' datasheet.pdf
UMY5-4836 SAFETY MAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 30POS SMD datasheet.pdf
IC MCU ARM 32KB FLASH 32HVQFN datasheet.pdf
470UF 250V 30X40MM 85C 12000H datasheet.pdf