Intel A80960HA33SL2GY
A80960HA33SL2GY picture photo
Mfg. Part Number
A80960HA33SL2GY
Manufacturer
Product Category
Embedded - Microprocessors
Brief Description
IC MPU I960 33MHZ 168PGA
Datasheet Download
A80960HA33SL2GY.pdf
Availability of A80960HA33SL2GY
QUANTITY
A80960HA33SL2GY Order Process
Ship out your order
Specifications of A80960HA33SL2GY
Internal Part NumberEIS-A80960HA33SL2GY
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microprocessors
Seriesi960
PackagingTray
Core Processori960
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed33MHz
Co-Processors/DSP-
RAM ControllersDRAM
Graphics AccelerationNo
Display & Interface Controllers-
Ethernet-
SATA-
USB-
Voltage - I/O3.3V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Security Features-
Package / Case168-PGA
Supplier Device Package168-PGA
Additional Interfaces-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A80960HA33SL2GY
Related LinksA80960H, A80960HA33SL2GY Datasheet, Intel Distributor
A80960HA33SL2GY Details Description
Related parts for A80960HA33SL2GY
CONN SPRING CONT 22 POS .197 SMD datasheet.pdf
CONN SCSI .085" FEMALE RA 36POS datasheet.pdf
PANEL INNER STL 4X3.13" WHT datasheet.pdf
RES 10 OHM 7W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf