Vishay/BCcomponents A820J15C0GH5TAA
A820J15C0GH5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A820J15C0GH5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 82PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A820J15C0GH5TAA.pdf
Availability of A820J15C0GH5TAA
QUANTITY
A820J15C0GH5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A820J15C0GH5TAA
Internal Part NumberEIS-A820J15C0GH5TAA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A820J15C0GH5TAA
Related LinksA820J15, A820J15C0GH5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A820J15C0GH5TAA Details Description
Related parts for A820J15C0GH5TAA
DIODE GEN PURP 800V 35A DO203AB datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 40-QFN datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 950MA 330 MOHM datasheet.pdf
CABLE RELAY RS232 FOR NSH5 10M datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.056UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR 89KTT0832P datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 80POS datasheet.pdf