Vishay/BCcomponents A820J15C0GK5TAA
A820J15C0GK5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A820J15C0GK5TAA
Brief Description
CAP CER 82PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A820J15C0GK5TAA.pdf
Availability of A820J15C0GK5TAA
QUANTITY
A820J15C0GK5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A820J15C0GK5TAA
Internal Part NumberEIS-A820J15C0GK5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A820J15C0GK5TAA
Related LinksA820J15, A820J15C0GK5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A820J15C0GK5TAA Details Description
Related parts for A820J15C0GK5TAA
DIODE SCHOTTKY 40V 18A TO220AC datasheet.pdf
IC XDCP SGL 64-TAP 10K 16-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 250MA 320 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
I/O MOUNTING BRD OPENLINE 16POS datasheet.pdf
IC BUFFER ULP SGL 6-MICROPAK2 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
FIXED IND 25NH 1.2A 98 MOHM SMD datasheet.pdf