Vishay/BCcomponents A821J15C0GH5UAA
A821J15C0GH5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A821J15C0GH5UAA
Brief Description
CAP CER 820PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A821J15C0GH5UAA.pdf
Availability of A821J15C0GH5UAA
QUANTITY
A821J15C0GH5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A821J15C0GH5UAA
Internal Part NumberEIS-A821J15C0GH5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A821J15C0GH5UAA
Related LinksA821J15, A821J15C0GH5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A821J15C0GH5UAA Details Description
Related parts for A821J15C0GH5UAA
DBL MIN B-JACK MT BASE 10PC RED datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 5X6DFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 511K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.5A 103 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 174.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf