Vishay/BCcomponents A821K15C0GH5UAA
A821K15C0GH5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A821K15C0GH5UAA
Brief Description
CAP CER 820PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A821K15C0GH5UAA.pdf
Availability of A821K15C0GH5UAA
QUANTITY
A821K15C0GH5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A821K15C0GH5UAA
Internal Part NumberEIS-A821K15C0GH5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A821K15C0GH5UAA
Related LinksA821K15, A821K15C0GH5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A821K15C0GH5UAA Details Description
Related parts for A821K15C0GH5UAA
KIT DESIGN FOR LINEAR TECH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 220 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 4X1 R/G WH DIFF datasheet.pdf