Vishay/BCcomponents A821K15C0GK5UAA
A821K15C0GK5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A821K15C0GK5UAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 820PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A821K15C0GK5UAA.pdf
Availability of A821K15C0GK5UAA
QUANTITY
A821K15C0GK5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A821K15C0GK5UAA
Internal Part NumberEIS-A821K15C0GK5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A821K15C0GK5UAA
Related LinksA821K15, A821K15C0GK5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A821K15C0GK5UAA Details Description
Related parts for A821K15C0GK5UAA
SENSOR HI-IMP 30PSIA BUTN PKG datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB datasheet.pdf
CONN CHAMP OUTSIDE SHIELD 36POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 243 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SMD-8 SSR 2 FORM A datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf